Książkowe inspiracje

Na czas słoty i ucieczki przed chłodem przygotowaliśmy dla prawdziwych moli książkowych (jak może wiecie, to tak na prawdę dla „czytających szczurów” – „Leseratten”) oraz dla tych, którzy swoją pasję do czytania chcą dopiero odkryć lub rozwinąć coś zupełnie specjalnego.

Zapraszamy Was do naszego nowego działu na stronie internetowej i na naszym facebooku, w którym postaramy się Was zainspirować do sięgnięcia po fascynujące, rozwijające i poszerzające perspektywy lektury.

Chcemy przypomnieć Wam, że warto czytać, szczególnie późną jesienią, kiedy aura sprzyja ciepłym kocykom, gorącym herbatkom i dobrej książce. A dobrych książek i wspaniałych autorów Ci u nas dostatek. Ponieważ tak wielu z Was uczy się u nas niemieckiego, albo jest czytelnikami biblioteki Centrum Herdera, to chcemy pokazać Wam prawdziwe perełki – jakich autorów i jakie książki warto czytać po niemiecku, a większość tych pozycji znajdziecie w naszej bibliotece.

Książki poszerzają nie tylko naszą znajomość świata, ale też języka, który właśnie dzięki nim przestaje być dla nas językiem tylko podręcznikowym, a staje się językiem żywym, coraz bardziej dla nas naturalnym. Tym bardziej – mamy nadzieję – będzie to dla Was propozycja nie do odrzucenia.
Co człowiek, to inne zainteresowania, inna perspektywa widzenia świata, inne potrzeby.

Dlatego też do naszych inspiracji lekturowych, do napisania paru zdań, które mają Was przekonać do czytania pisarzy niemieckojęzycznych i książek o Niemcach i Niemczech zaprosiliśmy Leseratten („czytające szczury”) z Trójmiasta i okolic, osoby mniej lub bardziej znane, ale z książkami mocno związane. Mamy nadzieję przekonają one Was, że warto czytać pisarzy niemieckojęzycznych w oryginale lub przekładzie, a także warto dowiadywać się więcej o Niemczech i Niemcach.

Teksty zamieszczać będziemy w języku polskim i niemieckim, żeby każdy dał się zainspirować tym, co mu najbardziej odpowiada.

Zapraszamy zatem do śledzenia naszego facebooka i naszej strony internetowej, na której znajdziecie nasze lekturowe inspiracje. No i oczywiście do biblioteki Centrum Herdera na ul. Ogarną 26 na rozmowy o książkach i po same książki!


To top