Loading...

Kursy językowe

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na semestralnespecjalistyczne i wakacyjne kursy języka niemieckiego współorganizowane z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

KURSY SEMESTRALNE obejmują 60 godzin lekcyjnych (60 x 45min.) i trwają w semestrze zimowym od października do lutego, a w semestrze letnim od lutego do czerwca. Zajęcia odbywają się albo w tygodniu w godzinach popołudniowych w 2 blokach po 90 min w poniedziałki i środy lub we wtorki i czwartki albo jednorazowo w soboty i trwają wtedy 180 min. Grupy liczą 6-12 osób. Kursy semestralne proponujemy na 6 poziomach biegłości językowych przyjętych zgodnie z wytycznymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) oraz Instytutu Goethego (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Obecnie kursy prowadzone są online lub stacjonarnie.

KURSY EGZAMINACYJNE planujemy w tym roku na poziomie B1 i B2, ponieważ w roku 2023 przeprowadzane będą w Centrum Herdera egzaminy właśnie na tych poziomach. Szczegóły w zakładce Kursy egzaminacyjne Goethe-Zertifikat B1 i B2 w semestrze letnim 2023.

Obecnie proponujemy 3 różne rodzaje KURSÓW SPECJALISTYCZNYCH, wszystkie w trybie online:

  • Deutsch im Beruf (A2-B1)
  • Deutsch für Pflegepersonal (A1-A2)
  • Deutsch in der Medizin (B1-B2)

Szczegóły w zakładce kursy specjalistyczne online.

KURSY WAKACYJNE organizowane są na przełomie czerwca i lipca w wymiarze 36 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się przez 3 tygodnie, 4 razy w tygodniu po 4 godziny lekcyjne, codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach porannych lub popołudniowych. Są to intensywne, konwersacyjne kursy języka niemieckiego ukierunkowane na poprawienie sprawności komunikowania się. Prowadzone są na 3 poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Zapisy do grup następują na podstawie testu kwalifikacyjnego. Kursy te polecamy szczególnie osobom, które mają trudności w płynności wyrażania się w języku niemieckim.

To top