16.06.2023 w Centrum Herdera UG odbył się warsztat językowy pt. „Es gibt kein schlechtes Wetter, nur die falsche Bekleidung. Ein Workshop über Mode und Garderobe” (A2/B1)

16.06.2023 w Centrum Herdera UG odbył się warsztat prowadzony przez Marcina Zawiszę pt. „Es gibt kein schlechtes Wetter, nur die falsche Bekleidung. Ein Workshop über Mode und Garderobe”/„Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, jest tylko złe ubranie. Warsztaty z zakresu mody i garderoby” (A2/B1)

Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się nie tylko, jakie ubrania preferują ludzie mieszkający w Niemczech, ale także, jakich czasowników należy użyć w zależności czy części naszej garderoby „ubieramy” (anziehen), „zakładamy” (aufsetzen) czy się nimi „okręcamy” (umbinden). Nie wszystko co nosimy można bowiem „zdjąć” (ausziehen), niektóre rzeczy trzeba „ściągnąć” (abnehmen) lub „rozpiąć” (aufknöpfen). Rozmawialiśmy również o tym, czy strój Adama jest polecany we wszystkich codziennych sytuacjach i czy zamek błyskawiczny jest nadal bardziej popularny niż guziki.
To była prawdziwa podróż po świecie tkanin i biżuterii, na której poszerzaliśmy nasze słownictwo, przeprowadzaliśmy dialogi w sklepie odzieżowym i decydowaliśmy, jak ubrać się odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków.

Marcinowi Zawiszy bardzo dziękujemy za porządną dawkę codziennego niemieckiego podaną w dobrze przyswajalny sposób, a uczestnikom za zaangażowany udział!

 

To top