17.11.2023 odbył się w Centrum Herdera UG warsztat językowy „Deutsch in zeitgenösischen Songs” (A2+)

17.11.2023 odbył się w Centrum Herdera UG warsztat językowy „Deutsch in zeitgenösischen Songs” (A2+), który poprowadziły Anna Bałuta i dr Anna Kowalewska-Mróz.

Nie śpiewaliśmy, ale wsłuchaliśmy się w melodię języka i tego, jak pięknie można nim wyrażać siebie, opisywać świat. Stało się dla nas jasne, że im więcej piosenek po niemiecku będziemy słuchać, a tym bardziej poszerzymy słownictwo, utrwalimy struktury gramatyczne, poznamy język potoczny i poćwiczymy wymowę. Na przykładzie dwóch piosenek sprawdziliśmy, jak ten proces przebiega, a dzięki długiej liście propozycji uczestniczki warsztatu wiedzą już, czego słuchać będą przez następne miesiące! Jeżeli bardzo zazdrościcie tej wiedzy, zapraszamy na naszego facebooka, co tydzień zdradzać będziemy Wam nowe propozycje!

Warsztaty poprowadziła Anna Bałuta – germanistka, nauczycielka w II LO w Gdańsku, nauczyciel wykładowca w Ateneum oraz dr Anna Kowalewska-Mróz – absolwentka germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk filologicznych, pracownik etatowy oraz lektorka języka niemieckiego w Centrum Herdera UG.

 

To top