2.02.2024 odbył się w Centrum Herdera UG warsztat językowy na poziomie A2 pt. „Lasst uns über Zeit reden!”

2.02.2024 roku, w ubiegły piątek, odbył się w Centrum Herdera UG warsztat językowy na poziomie A2 pt. „Lasst uns über Zeit reden!”, który poprowadziła Barbara Dymiter.
Czas to temat wielu rozmów: „Która godzina? Musimy przełożyć to spotkanie na jutro, albo spotkać się wcześniej! Masz czas? Nie za dużo, bo przecież czas to pieniądz”.
Czas, umawianie się, ustalanie i odwoływanie spotkań jest tematem naszych codziennych rozmów i podstawową umiejętnością w każdym języku. Ale czy naprawdę przychodzi nam to z łatwością? I dlaczego wciąż zastanawiamy się, dlaczego „Bis zu deinem Geburtstag sind noch 2 Tage”, ale „dein Geburtstag ist also in zwei Tagen!“.
Podczas naszych warsztatów zmierzyliśmy się ze strukturami gramatycznymi, które są nieodzowne podczas używania określeń związanych z określaniem czasu i terminu. Trenowaliśmy również umawianie się nie tylko prywatne, ale również służbowe, szukaliśmy wymówek i usprawiedliwień dla naszego braku czasu.

Barbara Dymiter ‒ ukończyła studia filologii germańskiej na UG, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka niemieckiego w szkole i szkołach językowych. Od kilku lat pracuje również jako lektorka w gdańskich korporacjach oraz współpracuje z Instytutem Goethego w Monachium w ramach letnich obozów językowych. Jest również licencjonowaną egzaminatorką Instytutu Goethego.
Bardzo dziękujemy prowadzącej za profesjonalnie i różnorodnie przygotowany warsztat, a uczestnikom za zaangażowany udział!

 

To top