20.10.2023 odbył się u nas warsztat językowy na poziomie A1+ pt. „Deutsch unterwegs”, czyli jak korzystać z podcastów po niemiecku? Warsztat poprowadziła Joanna Anolik.

20.10.2023 odbył się u nas warsztat językowy na poziomie A1+ pt. „Deutsch unterwegs”, czyli jak korzystać z podcastów po niemiecku? Warsztat poprowadziła Joanna Anolik, absolwentka filologii germańskiej UG, stypendystka DAAD w Trewirze, członek zarządu PSNJN Oddział „Trójmiasto“. Uczestnicy byli zachwyceni, dziękujemy!
Zastanawialiśmy się, jak w skuteczny sposób utrwalić nowo poznane zwroty w języku niemieckim. Na wybranych podcastach w języku niemieckim, zarówno dla osób utrwalających podstawy (A1), jak i kontynuujących naukę (A2, B1) uczyliśmy się, jak można wykorzystać ich treści w praktyce. Uczyliśmy się poprzez zabawę: wcielaliśmy się w różne role w zabawnych sytuacjach, opowiadaliśmy sobie historie na podstawie obrazków.
Podcasty to świetna alternatywa nauki języka niemieckiego w drodze do szkoły, czy do pracy, a nawet w podróży… Uczestnicy warsztatu z pewnością wprowadzą je do swojej codziennej praktyki niemieckiego, innym bardzo polecamy!
Fot. Zbigniew Zembrzuski, Magdalena Drzemnicka.
To top