21.04.2023 odbyła się w Gdańsku VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde organizowana przez PSNJN oddział Trójmiasto we współpracy z Centrum Herdera UG

W piątek 21.04.2023 odbyła się w Gdańsku VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde na etapie regionalnym, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
PSNJN odział Trójmiasto reprezentowała Joanna Anolik z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, która organizowała trójmiejską edycję konkursu. W konkursie prowadzonym w języku polskim i niemieckim (w zależności od wybranego przez uczniów poziomu trudności pytań) wzięło udział 20 drużyn z Pomorza, w sumie 60 uczniów. Poziom trudności pytań był na prawdę bardzo wysoki. Centrum Herdera UG miało przyjemność współorganizowania tego wydarzenia.
Kanclerzowi UG Jackowi Jętczakowi bardzo dziękujemy za udostępnienie nam na ten konkurs sali na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed na ul. Kładki.
Gratulujemy wszystkim, którzy do tego drugiego etapu się dostali, a szczególnie drużynie z Gdańskiego Liceum Autonomicznego, która dostała się do finału w Krakowie.
Wszystkim dopingujących młodzież w poszerzaniu ich wiedzy i rozwijaniu ich umiejętności bardzo dziękujemy za trzymanie kciuków.
Szczególne podziękowania należą się jednak nauczycielom drużyn biorących udział w konkursie za przygotowanie uczniów i wysoki poziom ich wiedzy. Dziękujemy w imieniu PSNJN i naszym.
To top