21.04.2023 zapraszamy na spotkanie autorskie z trzema niemieckojęzycznymi pisarzami młodego pokolenia: Anną Kolomiitsevą, Marcelem Kruegerem i Timo Janca

21 kwietnia 2023 w godz. 17.30-19.30 Centrum Herdera UG zaprasza studentów, wykładowców i wszystkich chętnych na niecodzienne spotkanie i rozmowę z trzema młodymi pisarzami: Anną Kolomiitsevą z Urkainy, Marcelem Kruegerem z Niemiec i Timo Jancą – obecnie już z Polski. Pisarze przeczytają także fragmenty ze swoich utworów, a ich zainteresowania, twórczość i doświadczenie życiowe i zawodowe to doskonały przyczynek do rozmów i dyskusji. Autorzy opowiedzą o swojej twórczości, otwarci są na pytania i rozmowę ze słuchaczami.

Anna Kolomiitseva to ukraińska autorka, poetka i tłumaczka, mieszkająca obecnie w Berlinie. Jako autorka zajmuje się aktualnymi i specyficznymi dla kultury problemami kobiet. Losy Ukrainy i jej rodzinnego Charkowa są dla niej centralnym punktem twórczości.

Marcel Krueger to niemiecki pisarz, badacz historii i kultury, a także tłumacz literatury. Tematy swoich prac czerpie zarówno ze swoich doświadczeń podróżniczych, jak i historii Europy. Pracuje dla berlińskiego magazynu „Elsewhere Journal” jako redaktor literacki, swoje teksty pisze także m.in. dla „The Daily Telegraph”, „The Guardian”, „die Süddeutsche Zeitung” oraz dla „CNN Travel”.

Timo Janca to lektor języka niemieckiego, pracownik naukowy germanistyki w Gdańsku, który pełni rolę przedstawiciela Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), organizacji zajmującej się promowaniem niemieckiej edukacji i nauki na całym świecie oraz autor wielu materiałów dydaktycznych oraz artykułów dotyczących nauczania języka niemieckiego oraz kultury niemieckiej.

Spotkanie w języku niemieckim odbędzie się dnia 21 kwietnia, godz. 17.30-19.30, Centrum Herdera UG, Gdańsk, ul. Ogarna 26 (www.herder.ug.edu.pl)

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

To top