7.12.2021 Finał konkursu na prezentację kraju związkowego

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu „Prezentacja wybranego kraju związkowego Niemiec
dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych  woj. pomorskiego w roku szkolnym 2021/21 za ich wspaniałe prace!

Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu w zespołach 2-osobowych prezentacji PowerPoint w języku polskim, w której uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie wybranego kraju związkowego Niemiec, tak zwanego „Bundeslandu”

Konkurs ten został zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

Z ponad 130 prac konkursowych, nadesłanych do nas ze szkół podstawowych woj. pomorskiego jury wybrało 8, które zakwalifikowały się do finału, oto one:

 uczeńopiekunSzkołaNazwa projektu

A.

Alexander HarringtonAleksandra WalewskaNiepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego GKS GEDANIA 1922, ul. Kołobrzeska 75, 80-396 GdańskBawaria
Piotr Walewski

B.

Kamil Gardecki,Adrian GierszSzkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku,

ul. Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk

 

Bawaria
Adrian Mąkola

C.

Kseniya KorshunDominika NowakowskaZespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, ul. Wolności 6A, 80-538 Gdańsk –Hamburg
Oliwia Elwart

D.

Milena WolskaAgnieszka Latoch

 

Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa,  Aleja Niepodległości 739A, 81-838 SopotBadenia- Wirtembergia
Małgorzata Poszewiecka

E.

Ewa Ostrowska

 

Anna Derc – DługiSzkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, ul. Klasztorna 9, 84-200 WejherowoTuryngia
Zofia Midziak

F.

Inka Wawrzkiewicz

 

Lucyna Dorawa-BiłaniczSopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa,  Aleja Niepodległości 739A, 81-838 SopotBrema
Leopold Wójcikiewicz

G.

Nikola SiminskaAgnieszka JaworskaSzkoły Podstawowej numer 86 w Gdańsku przy ulicy Wielkopolskiej 20, GdańskBerlin
Justyna Staniecka

H.

Maura NatkańskaSabina MalinowskaSzkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku

ul. Skarpowa 3, 80-145 Gdańsk

 

Saksonia
Urszula Jodko-Bronk

 

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!

Poniżej przedstawiamy harmonogram finału konkursu, który odbędzie się online w dniu 07 grudnia 2021 (wtorek). Podczas finału poprosimy  zespoły o zaprezentowanie swoich prac konkursowych.

Przebieg finału w dniu 07 grudnia 2021:

11.00 – 11.15 łączenie się online za pomocą platformy e-learningowej zoom.us z 6 zespołami finalistów. Każdy uczeń może łączyć się indywidualnie ze swojego komputera lub telefonu. Z zaproszenia mogą skorzystać również nauczyciele, opiekunowie oraz rodzice. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Po odebraniu maila z zaproszeniem, które zostanie wysłane o godz. 10.30 na adres mailowy, z którego przysłano prezentację, należy zaakceptować informacje, które pojawią się na ekranie komputera lub telefonu. Szczegółowe informacje pod linkiem http://www.kopernik.netus.pl/pdf/zoom.pdf
lub na YouTube
Jeśli mail zostanie wysłany do nauczyciela, to bardzo prosimy o przekierowanie go do uczniów, biorących udział w konkursie lub o wcześniejsze dosłanie nam adresów mailowych poszczególnych finalistów. Przy powitaniu omówimy pokrótce, jak działa platforma zoom.us

11.15- 12.15 prezentacja 8 prac konkursowych przez uczniów (około 7 minut na każdy zespół). Gospodarz spotkania udostępnia pulpit komputera, tak aby jeden z członków zespołu mógł zaprezentować pracę konkursową. Korzystanie przez uczestników konkursu z programu zoom.us jest całkowicie bezpłatne. Dzięki kamerkom i mikrofonom słyszymy się i widzimy nawzajem bardzo dobrze.

12.15- 12.30  głosowanie na zwycięską pracę konkursową. Wszyscy uczestnicy głosują poprzez funkcję chat na wybraną prezentację. (Nie głosujemy na swoja własną). W przypadku remisu, organizator zastrzega sobie prawo, oddania zwycięskiego głosu na jedną z drużyn.

12.30-12.40 podsumowanie konkursu i „wręczenie” nagród rzeczowych oraz dyplomów dla uczestników konkursu, które zostaną przesłane pocztą na adres szkoły.

Zapraszamy zespoły uczniów wraz z ich opiekunem (nauczycielem) na finał konkursu w dniu 07.12.2021 na godz. 11.00 i prosimy o potwierdzenie do dnia 05.12.2021, do godz. 24:00 chęci udział w finale online.
Prosimy o przekazanie zwycięskim zespołom tych informacji.
Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy z całego serca za udział !!!
“Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce”

 

 

To top