9.12.2023 zapraszamy do Centrum Herdera UG na spotkanie w formie dyskusji pt. „Solidarność i postawy społeczne dzisiaj”

9 grudnia 2023 roku w godzinach 17:30-19:30 zapraszamy do Centrum Herdera UG na ul. Ogarnej na spotkanie w formie dyskusji pt. „Solidarność i postawy społeczne dzisiaj”.

Spotkanie poprowadzi dr Jacek Kołtan, filozof i politolog, pełnomocnik Dyrektora ECS ds. naukowych, który w swoich badaniach zajmuje się teorią społeczną, nowymi ruchami społecznymi i kulturą polityczną nowoczesności.

Spotkanie odbędzie się w języku niemieckim.

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

W spotkaniu udział wezmą udział stypendyści Stiftung der Deutschen Wirtschaft, którzy przyjadą do Gdańska w ramach wyjazdu studyjnego. Spotkanie ma na celu konfrontację z innym punktem widzenia młodych ludzi zainteresowanych historią Europy w XX wieku, zaangażowanych politycznie, socjalnie i artystycznie z kręgiem osób z Trójmiasta, które lubią rozmawiać o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, o wartościach we współczesnym świecie i jego zagrożeniach z osobami z innym doświadczeniami i inną perspektywą patrzenia – chociażby przez inne książki, z których uczyli się historii lub inny przekaz we współczenych mediach. To spotkanie dla tych, którzy lubią proces wymiany doświadczeń i refleksji.

Fundacja Niemieckiego Biznesu (Stiftung der Deutschen Wirtschaft, SDW) jest jedną z największych organizacji promujących uzdolnionych studentów w Niemczech. Stypendia przyznawane są studentom, którzy wyróżniają się zaangażowaniem, determinacją i dobrymi ocenami. Oprócz wsparcia materialnego, stypendium obejmuje szereg wydarzeń edukacyjnych. W dniach 7-10 grudnia 20 stypendystów będzie miało okazję odwiedzić Gdańsk. Duża część programu pod hasłem „Miasto Solidarności – ciągłość i zmiana” odbędzie się w ECS.

Serdecznie zapraszamy!

To top