10.11.2023 o 17.30 zapraszamy na spotkanie z Bernadette Conrad, autorką książki „Was dich spaltet”.

 

10.11.2023 (w piątek) w godzinach 17.30-19.00 zapraszamy do Centrum Herdera UG na ul. Ogarną 26 na spotkanie z Bernadette Conrad, autorką książki „Was dich spaltet”.

Spotkanie  w języku niemieckim poprowadzi Angelika Gajkowska.

Powieść Bernadette Conrad „Was dich spaltet” pokazuje, jak bardzo doświadczenia wojenne naszych przodków mogą wpływać na teraźniejsze relacje w rodzinie. Kati, główna bohaterka powieści, próbuje rozwikłać zagadki rodzinne wywodzącego się z Gdańska ojca, narażając przy tym na rozłam zażyłe stosunki z młodszą siostrą Evą, która zupełnie odmiennie definiuje swoje relacje z nieżyjącymi już rodzicami. Dlaczego tak się dzieje? Jak to możliwe, że ludzie, którzy w dzieciństwie żyli tak blisko siebie, później tak bardzo się od siebie oddalili? Komplikują się też relacje Kati z własnymi córkami… To opis z życia rodziny silnie powiązanej poprzez doświadczenia i przeżycia swoich przodków.

Bernadette Conrad urodzona w Stuttgarcie z wykształcenia jest literaturoznawczynią, studiowała w Bonn i Konstancji. Przez wiele lat pracowała jako pełnoetatowa dziennikarka zajmując się takimi dziedzinami jak teatr, reportaże, recenzje literatury, wywiady. Wiele lat spędziła za granicą, we Włoszech oraz USA. Od 2004 roku pracuje jako niezależna dziennikarka kulturalna, głównie dla „Die Zeit” i szwajcarskich mediów. Za swoją pracę jako dziennikarka oraz niezależna pisarka otrzymała wiele wyróżnień i nagród w tym m. in. w 2019 roku Berlińskie stypendium dla autorów, w 2014 r. Feuchtwanger stypendium Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w 2013 – wyróżnienie jako pisarz rezydent Villa Aurora w Los Angeles, w 2012 stypendium literackie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia za książkę „Die vielen Leben der Paula Fox”, w 2011 nagrodę Irlandii za najlepsze reportaże zagraniczne, a w 2010 międzynarodowe wyróżnienie „Walliser Medienpreis”.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia prezentowanej przez autorkę książki „Was dich spaltet“.

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Dotychczas wydane książki Bernadette Conrad:

2023 „Was dich spaltet“ Debütroman, Transit Verlag, Berlin.
2019  „Groß und stark werden – Kinder unterwegs ins Leben”, Gespräche mit Cornelia Funke, btb, München.
2016 „Die Fremde – ein seltsamer Lehrmeister”, zus. mit Usama Al Shahmani, Limmat Verlag, Zürich.
2016: „Die kleinste Familie der Welt. Vom spannenden Leben allein mit Kind”, btb, München.
2012:  „Die vielen Leben der Paula Fox”, C. H. Beck, München.
2006:  „Nomaden im Herzen”, Libelle, Lengwil.

 

 

To top