12.05.2023 odbył się warsztat pt. „Sztuczki i triki, jak poprawić swoje i tak już wysokie kompetencje językowe” (B2-C1)

12.05.2023 odbył się w Centrum Herdera UG warsztat pt. „Sztuczki i triki, jak poprawić swoje i tak już wysokie kompetencje językowe. Warsztat dla osób uczących się języka niemieckiego na poziomie zaawansowanym” (B2-C1).

Poprowadziła go Małgorzata Wittenberg, która po wielu latach pracy dydaktycznej i naukowej na Uniwersytecie Gdańskim, pracuje obecnie jako prywatny nauczyciel.

Był to warsztat dla tych uczących się języka niemieckiego, którzy osiągnęli już poziom B1 lub B2 i mają czasem wrażenie, że mimo treningu językowego, pracowitości i wysiłku nie mogą już poprawić swojej kompetencji językowej, że nie mogą pokonać pewnych „słabych punktów” i niejako drepczą w miejscu. „Pewnie nigdy się tego nie nauczę…”, „Jak mam to ogarnąć/wykorzystać/uniknąć…”, słyszy się często.
Ten warsztat skierowany był właśnie do takich osób i miał na celu pomóc im przeskoczyć pewne zdradliwe przeszkody w zakresie struktur, słownictwa i stylu. Chodziło o takie problemy do pokonania, jak lęk przed użyciem pewnych struktur, niepewność w tworzeniu i używaniu słów, nieświadome mieszanie poziomów stylistycznych.

Podczas wieczoru uczestnicy otrzymali nie tylko przydatne wskazówki, ale także na koniec indywidualne porady, dzięki którym łatwiej będzie im uporać się z własnymi „problemami”.

Prowadzącej dziękujemy za warsztaty na najwyższym poziomie a przybyłym za zaangażowany udział w spotkaniu!

16.06.2023 czeka na nas ostatni warsztat językowy przed wakacjami „Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, jest tylko złe ubranie. Warsztaty z zakresu mody i garderoby” (A2/B1), który poprowadzi Marcin Zawisza, absolwent germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, lektor Centrum Herdera.

Szczegółowe informacje na naszej stronie https://herder.ug.edu.pl/warsztaty-jezykowe-a2-c1/ Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o maila na nasz adres herder@ug.edu.pl

To top