10.02.2023 odbył się warsztat językowy „Bayern als ein Wohlfühlland – Klischee oder Wahrheit?

10.02.2023 w Centrum Herdera UG odbył się warsztat językowy na poziomie A2+ prowadzony przez dr Annę Kowalewską-Mróz pt.: „Bayern als ein Wohlfühlland – Klischee oder Wahrheit? Ein landeskundliches Sprechworkshop”.

Na warsztacie rozmawialiśmy na wiele tematów: co charakteryzuje bawarską kulturę, język i strój? Na ile związane są one z życiem codziennym? Dlaczego więcej osób decyduje się przeprowadzić do Bawarii niż z niej emigruje? Jakie zawody są popularne w Bawarii? Co jedzą oni na co dzień? W jakich dziedzinach przodują wśród innych Niemców, a w jakich mają najwięcej problemów?
W oparciu o teksty, filmy i infografiki odpowiedzieliśmy na te pytania i omówiliśmy możliwe przyczyny i konsekwencje sposobu życia przeciętnego Bawarczyka. Przy okazji ćwiczyliśmy codzienne słownictwo i doskonaliliśmy umiejętność mówienia.

Warsztaty w języku niemieckim poprowadziła dr Anna Kowalewska-Mróz, stypendystka DAAD – studia na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle-Wittenberg, absolwentka germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk filologicznych, pracownik etatowy oraz lektorka języka niemieckiego w Centrum Herdera UG. Prywatnie miłośniczka poznawania Niemiec i Niemców od podszewki.

Fot. Magdalena Drzemnicka

To top