02.10.2020 Warsztat online

Centrum Herdera UG – ośrodek upowszechniania kultury i języka niemieckiego

zaprasza na warsztaty online doskonalące umiejętności językowe na poziomie od B2:

„Lassen“ darf man nicht auslassen!

„Lassen“ ist völlig ungerecht ein Verb, dem wir oft aus dem Wege gehen.

Was bedeutet es eigentlich? Wie verändert sich seine Bedeutung, wenn man es mit verschiedenen Vorsilben wie: „an“, über“, „zer“ ergänzt?

Wie dekliniert man es? Wann tritt es mit Akkusativ und wann mit Dativ auf?  Wie baut man mit „lassen“ Sätze in Präteritum oder in Perfekt?

Kann man mit „lassen“ wirklich ähnliche Bedeutungen ausdrücken, wie mit Imperativ oder Passiv?

In welchen Situationen brauchen wir solche Formulierungen, wie z.B.: „Lassen Sie sich Zeit“, „Das lässt mir zu wünschen übrig” oder „Das lasse ich mir nicht gefallen”?

Lassen Sie sich vom Verb „lassen“ verführen, indem Sie an unserem Workshop am Freitag den 02 Oktober 2020 teilnehmen!

Warsztaty w języku niemieckim poprowadzi Pani Anna Kowalewska-Mróz, stypendystka DAAD, studia na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle-Wittenberg, absolwentka germanistyki Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Centrum Herdera UG oraz wykładowca na germanistyce UG.

Termin: 02 październik 2020 (piątek), w godz. 17.30 – 20.00

Wenn Sie an dem Workshop teilnehmen möchten, schicken Sie uns bitte das ausgefüllte Anmeldeformular. Mit der Bestätigung der Teilnahme bekommen Sie von uns Hinweise, wie Sie sich mit uns am 02.07.20 in Verbindung setzen können.

Ilość uczestników jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność dostarczenia formularza zgłoszeniowego do Centrum Herdera UG.

Forma warsztatów:

Warsztat prowadzony będzie poprzez platformę e-learningową zoom.us. Platforma zoom daje możliwość pracy zarówno w całej grupie uczącej się razem, jak i podziału na pary lub grupy do wykonywania wybranych zadań. Korzystanie przez uczestników kursu z programu zoom.us jest całkowicie bezpłatne. Dzięki kamerkom i mikrofonom słyszymy się i widzimy. Program ten umożliwia korzystanie z różnorodnych materiałów jak np. quizy, materiały do słuchania, teksty, ćwiczenia gramatyczne, obrazki, filmiki oraz prezentacje.

Aby wziąć udział w warsztacie wymagane jest: dostęp do komputera z uaktualnionym oprogramowaniem, połączenie z internetem, włączenie kamerki internetowej oraz mikrofonu.

Projekt współfinansowany przez Instytut Goethego w Warszawie