16.09.2023 odbył się pierwszy po wakacjach warsztat językowy o opowiadaniu o mieście historycznym prowadzony przez dr Annę Kowalewską-Mróz

16.09.2023 w sobotę odbył się organizowany przez Centrum Herdera UG warsztat językowy na poziomie A2-B1 przeprowadzony w formie spaceru pt. “Die Danziger Rechtstadt ̶ eine Standartführung auf Deutsch. Nützlicher Wortschatz und nötige Grammatik bei deutschsprachigen Stadtführungen – nicht nur in Danzig”.
Warsztat poprowadziła dr Anna Kowalewska-Mróz, pracownik etatowy oraz lektorka języka niemieckiego w Centrum Herdera UG oraz przewodniczka po Gdańsku z 20-letnim stażem oprowadzania grup niemieckojęzycznych.
Podczas spaceru przypominaliśmy sobie podstawową wiedzę o niemieckiej gramatyce oraz zbieraliśmy po drodze przydatne słownictwo, po to by przy każdym nowym zabytku umieć powiedzieć coś więcej na podstawie zebranej i przypomnianej wcześniej wiedzy.
Mamy nadzieję, że przełamaliśmy wiele barier dotyczących zarówno obaw, czy warto zwiedzać Gdańsk i inne miasta z niemieckojęzycznym przewodnikiem, jak i uczucie niepewności, czy jak będę miała/miał opowiedzieć o swoim mieście niemieckim gościom, to dam radę?
Uczestnicy spaceru-warsztatu poznali również najważniejsze fakty, które ukształtowały miasto oraz najważniejsze jego pomniki architektury.
Szczególnie ciepło dziękujemy Muzeum Gdańska za wpuszczenie nas w swoje gościnne progi!
Fot. Jan Mróz
To top