Loading...

25.09.2020 Plauderstündchen online

Wollen Sie kommunikativ besser Deutsch sprechen?

Nehmen Sie an unserem Plauderstündchen online

Deutsch lernen mit YouTube teil!

 

Wann? Am Freitag 25.09.2020 17.30– 19.30

Das Treffen ist für alle, die A2 schon erreicht haben!

Deutsch gilt als schwere Sprache? Nein, das muss nicht so sein!

Während unseres Online-Treffens arbeiten wir mit ausgewählten Videoclips aus YouTube und suchen Inspiration für unsere Plaudereien. Zum Beispiel: Welche Dinge darf man in Deutschland nicht machen, also was ist nicht erlaubt oder Was würdest du lieber machen ….?

Die Filme sind sehr witzig und befassen sich mit zeitgemäßen Fragen. Schon gespannt, wie ein Regenschirm?

Komm vorbei! Wir reden, lernen, spielen und zusammen diskutieren.

Durch den Abend führt Sie Zbigniew Zembrzuski – Mitarbeiter des Herder Zentrums, ehemaliger DAAD-Stipendiat (Universität Kiel), der Germanistik an der Universität Gdańsk abgeschlossen hat.

Jeżeli chcą Państwo wziąć udział w spotkaniu prosimy o wypełnienie i odesłanie nam formularza zgłoszeniowego. Po otrzymaniu formularza i potwierdzeniu, że mamy jeszcze wolne miejsca otrzymają Państwo od nas informacje, jak będą mogli Państwo się z nami 25.09.20 o 17.30 połączyć.

 

Forma warsztatów:

Warsztat prowadzony będzie poprzez platformę e-learningową zoom.us. Platforma zoom daje możliwość pracy zarówno w całej grupie uczącej się razem, jak i podziału na pary lub grupy do wykonywania wybranych zadań. Korzystanie przez uczestników kursu z programu zoom.us jest całkowicie bezpłatne. Dzięki kamerkom i mikrofonom słyszymy się i widzimy. Program ten umożliwia korzystanie z różnorodnych materiałów jak np. quizy, materiały do słuchania, teksty, ćwiczenia gramatyczne, obrazki, filmiki oraz prezentacje. 

 

Aby wziąć udział w warsztacie wymagane są: dostęp do komputera z uaktualnionym oprogramowaniem, połączenie z Internetem, włączenie kamerki internetowej oraz mikrofonu.

 

Wieczorek jest współfinansowany ze środków Goethe-Institut w Warszawie.

 

To top